O NÁS

qr-about-us

Jsme dva mladí lidé, kteří jsou již velice dlouho velkými fanoušky únikových her. Vyzkoušeli jsme nejen téměř všechny únikové hry, které jsou v Praze, ale i některé únikové hry jinde ve světě. Časem jsme si řekli, že bychom náš nejoblíbenější koníček mohli proměnit v práci snů. Proto jsme se rozhodli vytvořit svou vlastní únikovou hru, a to rovnou takovou, jaká v Praze ještě není.

Okamžitě se našli další lidé se stejným cílem a smýšlením, kterým se náš nápad líbil, a tak se na světě objevil Questroom. Nikdo z nás neměl velkou zkušenost v podnikání, ale všichni jsme měli chuť udělat něco, co v Praze ještě nikdo nemá. Každý přispěl k tvůrčímu procesu, všichni jsme se učili každý den něco nového. Náš programátor nařezal železo, fotograf se učil základy v elektrotechnice.

Po šesti měsících spolupráce se nám podařilo dokončit naši první únikovou hru zvanou EXPERIMENT. Do této místnosti byly investovány tisíce hodin práce a zažili jsme při její stavbě opravdu spoustu zábavy.

Co je úniková hra?

Je nám jasné, že když jste se dostali až na naše stránky, tak zajisté víte, co je to tzv. „escape/exit game“ neboli úniková hra. Ale co znamená úniková hra pro nás? Především je to spousta práce, ale i zábavy, hromada tvůrčího myšlení a bláznivých nápadů. Pro nás je úniková hra ten nejlepší relax, jaký si vůbec dokážeme představit. Mozek si odpočine od všeho stresu, co mu připravuje každý den našeho života. Úniková hra je ta nejlepší možná forma zábavy, při které se můžete skvěle odreagovat a alespoň na 60 minut se ocitnout v jiném světě, v jiné dimenzi… a necháváte se unášet svými představami o tom, co se asi stane, když včas nevyřešíte všechny úkoly…? To, co se stane, vám samozřejmě nepovíme. Ale můžeme vám slíbit, že ať naši únikovou hru zvládnete ve stanoveném čase, a nebo neuspějete, tak či tak si odnesete nezapomenutelný zážitek, který vám ještě dlouho nedá spát!

Co nás odlišuje od ostatních?

Rádi bychom sem napsali, že naše hry jsou nejlepší. Ale poslední slovo máte vždycky vy – hráči.

Můžeme pouze identifikovat aspekty, ve kterých se snažíme být lepší než ostatní. Jednou z věcí, kterou se lišíme od konkurence, je to, že naši hru si může zahrát i sám jeden člověk a úspěšně ji dokončit. Takže pokud v současné chvíli nemáte kolem sebe tým lidí, kteří by tuto zábavu vyhledávali, můžete přijít k nám. Dále – naše hry nejsou lineární, jak tomu dost často bývá u jiných únikovek, takže pokud přijdete v týmu, můžete každý řešit jiný úkol, a to všichni najednou. Navíc jsme se inspirovali těmi nejlepšími hrami po světě, takže u nás ve hře najdete i hodně technických vymožeností.

Upřímně doufáme, že si naše hry užijete, bude se vám u nás líbit, budete se k nám rádi vracet po otevření našich dalších místností a že nás třeba podpoříte na Facebooku nebo recenzí na TripAdvisoru.

qr-about-us1